Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Skąd pochodzi rattan? 2017
 

Najlepsze zestawy z rattanu

Komplety do ogrodu, na taras i działkę

   Maj 11

Ekologiczne komplety ogrodowe

   Kalamus rotangowy – tak faktycznie brzmi nazwa rattanu, który jest gatunkiem lian. Rattan ma tak naprawdę wiele nazw: palma rotangowa, trzcina hiszpańska , Kalamus właściwy czy Śmigna rotang. Roślina ta rośnie dziko między innymi w Indiach. Rattan wspaniale się poddaje kształtowaniu, jest bardzo giętki i jednolity w grubości. Rattan bardzo łatwo daje się skręcać a w obróbce końcowej, wygląda bardzo ładnie i stylowo, stąd tak wielka popularność tworzenia mebli rattanowych.

Rattan to cała roślina, jednak do wykorzystania do produkcji mebli brane pod uwagę są tylko niektóre części tej rośliny. Przede wszystkim wykorzystuje się szczyty pędów i łodygi, które są cienkie i giętkie. Z reguły bywa tak, że jeśli coś jest oryginalne, piękne i po obróbce staje się stylowym, jest bardzo poszukiwanym i pożądanym surowcem. Tak właśnie jest z rattanem jest bardzo drogim surowcem, meble rattanowe często są zaliczane do grupy mebli kolonialnych. Co to znaczy? Otóż meble kolonialne to takie, które posiadają duże walory dekoracyjne i estetyczne, tworzą wyjątkowy ciepły klimat w mieszkaniu, każde wnętrze nabiera wówczas stylu i elegancji. Często odstrasza cena rattanowych mebli, ale należy wiedzieć o tym, że meble wykonane z rattanu są niezwykle trwałymi i wytrzymają wiele lat. Mebli takich nie trzeba specjalnie konserwować, ani używać określonych specyficznych środków do utrzymania ich w czystości. Tak więc porównując je np. z meblami skórzanymi, meble rattanowe wygrywają to porównanie bezdyskusyjnie. Przede wszystkim dlatego, że są zdecydowanie lżejsze, dają poczucie ciepła i przytulności, i nie wymagają specjalnego traktowania.

W Polsce rattan cieszy się coraz większą sympatią, przekonujemy się do tego pięknego tworzywa, a chcąc zaplanować wystrój całego wnętrza pod kątem wiodącego rattanu, mamy duże możliwości. Coraz więcej producentów mebli zajmuje się także dodatkami z rattanu. A więc możemy w niezwykle stylowy sposób wykończyć pokój pięknymi meblami oraz elementami dekoracyjnymi, współgrającymi z tymi meblami – koszyczkami, kwietnikami, czy osłonkami doniczek.