Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Umeblowany piękny ogród 2017
 

Najlepsze zestawy z rattanu

Komplety do ogrodu, na taras i działkę

   Maj 11

Jak oryginalnie umeblować ogród?

Kiedy nadchodzi upragniona wiosna, po zimnej szarej zimie, nasz ogród staje się zielonym azylem dla zmęczonej szarej duszy. Nadchodzi czas na umeblowanie tego azylu. Owszem piękne krzewy, kwiaty i aranżacje ogrodnicze, dodają magii i uroku każdemu ogrodowi, jednak odpowiednio dobrane meble dopełnią całość.

Każdy ogród spełnia jakąś indywidualną, funkcję. Jeden służy tylko i wyłącznie do odpoczynku, inny jest bardziej praktycznym- przystosowanym do upraw, a jeszcze inne są połączeniem obu tych funkcji. Wybór mebli musi więc opierać się w pierwszej kolejności na dostosowaniu ich do funkcji danego ogrodu. Jeśli planujemy miejsce do grillowania, i spotkań towarzyskich, musimy pomyśleć o stole i krzesłach do ogrodu. Idealnym rozwiązaniem byłby stół z elementami szkła i metalu, a do tego ciekawe i funkcjonalne krzesła rattanowe. Przy tym można zestawić ciekawą małą rattanową szafkę, będącą podręcznym meblem a zarazem barkiem. Myśląc dalej o ogrodzie, nasuwa się myśl o pięknym słonecznym dniu, a co za tym idzie, uwielbianym przez niektórych – opalaniem! Kupmy zatem rattanowy leżak, ustawimy go wśród zieleni, i wylegiwanie na słońcu będzie z pewnością nie raz ukojeniem dla naszych zmysłów. A kiedy słońce da się we znaki, i zapragniemy poczytać ciekawą książkę w cieniu rozłożystych drzew, wspaniale do tego sprawdzą się huśtawki ogrodowe.

Na rynku znajdziemy szeroką gamę huśtawek z wygodnymi siedziskami. Tak jak w mieszkaniach meble rattanowe, dodają wyjątkowego uroku, tak samo jest z rattanowymi meblami ogrodowymi. Jednak ustawiając je na zewnątrz, musimy mieć na uwadze to aby stały pod jakimś zadaszeniem, aby były chronione przed wilgocią. Mimo iż są bardzo trwałymi i eleganckimi meblami, są także bardzo podatne na warunki atmosferyczne. Równie ważne jest dbanie o poduszki i siedziska na meblach ogrodowych, rzeczą oczywistą jest usuwanie ich do wnętrza domu w czasie deszczu oraz regularne pranie i czyszczenie.

Meble z rattanu, swoim wyglądem dają wrażenie romantycznego, ciepłego klimatu. W związku z tym ten styl mebli będzie z pewnością niesamowicie prezentował się w ogrodzie pełnym kolorowych gatunków kwiatów,  przeplatanych delikatnymi bluszczami i trawami.