Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie krzesła do ogrodu? 2017
 

Najlepsze zestawy z rattanu

Komplety do ogrodu, na taras i działkę

   Maj 11

Składane krzesła z rattanu

Piękny ogród to duma każdego właściciela. W skład pięknego, stylowego ogrodu wchodzi tak wiele elementów, przede wszystkim rośliny, oświetlenie a także huśtawki i meble. Stoły i altanki są bardzo ważne, i muszą być bardzo przemyślanie wybrane. Ale co z krzesłami? stosunkowo mało mówi się o wyborze krzeseł, wychodząc z założenia, że jakie będą to będą. Niestety źle dobrane krzesła, kupione na szybko byle by były, mogą popsuć cały efekt końcowy naszych starań. Jeśli już decydujemy się na urządzenie ogrodu od początku do końca w jednym stylu, aby wszystko było oryginalne ciekawe i na lata, powinniśmy przemyśleć także wybór krzeseł.

Rodzajów krzeseł jest wiele, podobnie jak materiałów, z których robione bywają stoły i inne elementy mebli ogrodowych. Najmocniejsze jest drewno lite, z którego najczęściej wykonuje się fotele i krzesła, a ponieważ drewno lite jest bardzo wytrzymałe, wykorzystywane jest także do produkcji narażonych na większe przeciążenia ławek czy huśtawek. Krzesła muszą być z takich materiałów, które będą odporne na działanie czynników zewnętrznych i mechanicznych, są jednymi z bardziej eksploatowanych mebli ogrodowych.

Na rynku królują krzesła drewniane, plastikowe i metalowe, pojawiły się także ostatnio krzesła wykonane z bambusa. Bardzo popularnymi są krzesła rattanowe – są niesamowicie oryginalne, niespotykane i występują w przeróżnych formach np. jako motyle. Fotele ogrodowe występują w formie z niskim oparciem lub z wysokim, z rozkładanym oparciem bądź nie. Te kwestie powinniśmy brać pod uwagę jeśli bardziej zależy nam na wygodnych meblach do wypoczynku, niż na ich funkcjonalności na co dzień. Wszystko zależy od tego jaki charakter ma nasz ogród, i jaką funkcję ma spełniać dany mebel- to powinno być punktem odniesienia na samym początku poszukiwań. Dopiero z czasem powinniśmy brać pod uwagę estetyczny wygląd i elegancję, często bowiem zdarza się, że piękne wyjątkowe jak się na początku wydaje krzesła, nadają się bardziej do dekoracji niż do użytkowania. Okazują się wywrotne, szybko ulegają uszkodzeniom i w niedługim czasie użytkowania nadają się do wymiany.

Zadbajmy aby wybór krzeseł był równie ważną i przemyślaną decyzją, jak wszystkie pozostałe ” poważniejsze”  długo wybierane i poszukiwane.