Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zaplanować piękny ogród? 2017
 

Najlepsze zestawy z rattanu

Komplety do ogrodu, na taras i działkę

   Maj 11

Ciekawe projekty architektury ogrodowej

   Tak jak nasz dom czy mieszkanie jest naszą wizytówką, tak samo jest z ogrodem. Nie możemy pozwolić sobie na zaniedbanie tego miejsca w naszym otoczeniu. Jeszcze nie dawno spotykaliśmy się ze stwierdzeniem wielu osób, że byle ławka, czy zbity z kilku desek stolik wystarczy aby zdobić ogród. Na szczęście te czasy minęły miejmy nadzieję bezpowrotnie. Obecnie w Polsce jest wielki ” bum” na ogrody i zieleń wokół domu- TO WSPANIAŁA PRZEMIANA! 

     Ogrody stały się miejscem wypoczynku, salonem do przyjmowania gości i spędzania w nim dużo czasu z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie zmian, ulepszeń czy wymianę starych sprzętów i mebli ogrodowych. Kiedy przemyślimy dokładnie jak ma wyglądać nasz wymarzony ogród, kiedy mamy już wizję całości, możemy być pewni, że efekt końcowy przerośnie nasze oczekiwania. Zauważymy jak diametralnie zmieni się nasz nastrój w uporządkowanym i odnowionym ogrodzie.

   Kiedy planujemy wystrój ogrodu, musimy kierować się własnym charakterem, własnymi pragnieniami, ponieważ ogród podobnie jak mieszkanie musi wyrażać nas samych. Przy tym meble oraz dodatki muszą być również funkcjonalne i praktyczne, w końcu ogród to nie tylko miejsce do patrzenia na nie, ale również ma spełniać wiele innych funkcji. Właśnie od tego powinniśmy zacząć planowanie wyglądu ogrodu – od jego funkcji jaką chcemy aby spełniał.

   Dużą popularnością wśród architektów czy samych klientów ostatnio, cieszą się meble rattanowe i wiklinowe. Jednak planując zakup tego typu mebli musimy przemyśleć i wziąć pod uwagę klimat w jakim znajduje się nasz ogród. Duża wilgotność może okazać się dla nas kłopotliwa przy tego typu meblach. Obecnie na rynku pojawił się nowy typ rattanu – technorattan, czyli rattan wyprodukowany na bazie PCV. Urządzając wówczas ” wilgotny” ogród tego typu meblami, nabierze równie ciepłego i stylowego wyglądu a kłopotu będziemy mieli z pewnością mniej.

   W dzisiejszych czasach bardzo modny jest styl nowoczesny, zarówno w urządzaniu wnętrza mieszkań jak i ogrodów. Nowoczesna stylistyka w ogrodzie lubi aluminium, które jest lekkie i stabilne a do tego posiada bardzo imponujące elementy dekoracyjne. Jeśli posiadamy nowoczesny i minimalistyczny ogród, nie bójmy się ciekawych rozwiązań. Ważne aby wszystko łączyło się w spójną całość, i odzwierciedlało nas samych.